Uczestnicy 2022:
598550
Zielona Ręka. Arka

sierpień 2022

Butelki życia

Butelki życia

Czas trwania: sierpień 2022

4 sierpnia Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza do ogólnopolskiej akcji Butelki życia. Pokaż nam jak oszczędzasz wodę i wygraj dizajnerską torbę Butelki życia. Do wygrania aż 50 toreb

Dla kogo? szkoły i przedszkola, osoby prywatne

Założenia i cele

Zapraszamy do akcji, która odbywa się na fanpage’u Fundacji ekologicznej ARKA.

W komentarzu pod postem dodaj zdjęcia jak oszczędzasz wodę oraz jak gromadzisz deszczówkę w swoim ogrodzie i napisz kilka zdań opisu. Pierwszych 50 relacji nagrodzimy torbami z grafiką akcji, w których później możecie nosić swoje Butelki Życia.

Zapraszamy także do akcji Butelki Życia

Zbieraj w swoim domu wodę (z porannej toalety, mycia warzyw czy naczyń, ale środkami ekologicznymi itd.), przelej ją do butelki/ butelek i podlej wybraną przez siebie roślinę. Możesz wybrać i podlewać jedno drzewo w mijanym przez ciebie parku, którym zaopiekujesz się w czasie suszy.

- To proste działanie uczy nas szacunki do wody, bez której przecież nie ma życia. Stąd nazwa naszej akcji. Możemy także opiekując się wybranym przez siebie drzewem, krzewem doświadczyć głębokich zmian w naszym stosunku do otaczającej przyrody. Praktycznie każdego lata wykorzystuję wodę szarą do podlewania naszego ogrodu. Pomimo, iż gromadzimy deszczówkę w 4 zbiornikach to i tak są momenty, że jej brakuje. - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

Obserwowany długoletni proces ocieplania klimatu i wieloletnia susza, sprawiają iż musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych. Susza dotyka nas wszystkich. Problem mają zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego konieczne jest działanie i współdziałanie różnorodnych środowisk.

Dlatego Fundacja ekologiczna ARKA zamierza nadal w roku 2022 prowadzić akcję edukacyjną ŁAPMY WODĘ, której celem będzie nakłonienie mieszkańców naszego kraju do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

„W ramach akcji zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki, tworzenia ogrodów deszczowych oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach. – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Dla szkół zostaną przygotowane materiały edukacyjne, scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu zasobów wodnych, propozycje działań. W oparciu o te materiały w szkołach w całej Polsce podejmowane będą różnorodne działania, z których relacje będą umieszczane na Mapie Aktywności Ekologicznej na naszej stronie.

Zgłoś gminę, szkołę lub firmę do tego wydarzenia

Dołącz